To use this site, please enable Javascript.

Matches Jun 12, 1999

Final
Bayern Munich Bayern Munich 5:6 on pens SV Werder Bremen Werder Bremen
Croatia Croatia 2:2 Egypt Egypt
matchday 37 Athletic Athletic Bilbao 5:0 Deportivo Alavés Alavés
  CD Tenerife CD Tenerife 3:2 Valencia CF Valencia
 
FC Barcelona FC Barcelona 4:1 Real Betis Balompié Real Betis
  Real Oviedo Real Oviedo 3:2 UD Salamanca (liq.) UD Salamanca
  Real Sociedad Real Sociedad 1:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Villarreal Villarreal CF 3:0 Racing Santander Racing
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
matchday 10 Spartak Moscow Spartak Moscow 2:2 Lokomotiv Nizhniy Novgorod Lokomotiv NN
  Uralan Uralan Elista 0:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  CSKA Moscow CSKA Moscow 0:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 1:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 0:0 Zhemchuzhina Sochi Zhemchuzhina
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:1 FK Rostov Rostov
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:1 Saturn Ramenskoe Saturn
  Spartak V. Spartak Vladikavkaz 5:1 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
matchday 9 FC Inter FC Inter Turku 2:7 HJK Helsinki HJK Helsinki
  FC Lahti FC Lahti 2:1 Vaasan Palloseura VPS
  MYPA Myllykosken Pallo -47 2:0 FC Jokerit FC Jokerit
  FC Haka FC Haka 1:1 FC Jazz Pori FC Jazz Pori
  RoPS Rovaniemen Palloseura 2:2 Tampereen Pallo-Veikot TPV
matchday 33 BFC Siófok BFC Siófok 0:1 Budapesti VSC BVSC
  MTK Budapest MTK Budapest 2:0 Újpest FC Újpest FC
  Vasas FC Vasas FC 2:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Dunaujvaros FC Dunaujvaros FC 3:1 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Haladás Szombathelyi Haladás 0:0 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:0 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  III. Kerület III. Kerület TVE Budapest 3:3 ETO FC Győr ETO FC Győr
  Gázszer Gázszer FC 2:1 Debreceni VSC Debrecen
  Honvéd Budapest Honvéd FC 2:1 Vác FC Vác
matchday 13 Revolution New England Revolution 6:4 on pens Miami Fusion Miami Fusion
  Columbus Crew Columbus Crew SC 1:2 D.C. United D.C. United
Second Round 1st leg Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:3 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 0:2 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 2:3 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Oita Trinita Oita Trinita 1:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  FC Tokyo FC Tokyo 1:2 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:1 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
matchday 9 Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:0 Mito HollyHock Mito HollyHock
  FC Kariya FC Kariya 1:1 Yokohama FC Yokohama FC
  Kokushikan Kokushikan University 1:3 Sony Sendai Sony Sendai
  Honda FC Honda FC 6:4 Jatco SC (-2002) Jatco SC
matchday 5 KR Reykjavík KR Reykjavík 0:0 Breidablik Kópavogur Breidablik
  Keflavík ÍF Keflavík ÍF 4:4 Valur Reykjavík Valur
  ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 1:1 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
  ÍA Akranes ÍA Akranes 0:0 Leiftur Ólafsfjörður Leiftur
matchday 11 BATE Borisov BATE Borisov 3:2 FK Vitebsk Vitebsk
  Naftan Naftan Novopolotsk 2:1 FK Osipovichi Osipovichi
  Neman Grodno Neman Grodno 1:0 Belshina Bobruisk Belshina
  Molodechno FK Molodechno 0:1 FK Gomel Gomel
  Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev 4:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 2:1 Slavia Mozyr Slavia
  Torpedo Minsk Torpedo Minsk 1:0 FK Lida FK Lida
Final
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:0 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
matchday 9 Lelle SK Lelle SK 0:0 Eesti Polevkivi Johvi Polevkivi Johvi
  Lantana Lantana Tallinn 3:3 FC Flora Tallinn FC Flora
matchday 41 CD Leganés CD Leganés 0:2 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Hércules CF Hércules CF 0:2 UD Las Palmas UD Las Palmas
  CA Osasuna CA Osasuna 3:2 RCD Mallorca B RCD Mallorca B
 
Sevilla FC Sevilla FC 5:1 SD Compostela SD Compostela
matchday 10 Molde Molde FK 0:0 Stabæk Fotball Stabæk Fotball
matchday 26
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 4:1 SV Grieskirchen Grieskirchen
  FC Gratkorn FC Gratkorn 3:0 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 1:0 SK Sturm Graz II Sturm Graz II
  Eintracht Wels SK Eintracht Wels 2:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
  St. Veit FC St. Veit 0:1 ASK Voitsberg Voitsberg
  SV Leibnitz SV Leibnitz 0:1 Rapid Lienz Rapid Lienz
  St. Florian Union St. Florian 3:1 SVG Bleiburg Bleiburg
matchday 30 Deutschkreutz FC Deutschkreutz 2:3 ASK Baumgarten Baumgarten
  Young Violets Young Violets Austria Wien 1:1 ASK Kottingbrunn Kottingbrunn
  Eisenstadt SC Eisenstadt 1:0 Floridsdorfer AC FAC
  Himberg SC Himberg 2:3 SV Neuberg SV Neuberg
  SR Donaufeld SR Donaufeld 0:0 FC Waidhofen/Ybbs Waidhofen
  Klingenbach ASKÖ Klingenbach 1:1 SV Mattersburg SV Mattersburg
matchday 29 FC Kufstein FC Kufstein 2:0 FC Hard FC Hard
  Puch FC Puch 4:5 SVG Reichenau Reichenau
  Nenzing FC Nenzing 1:2 SV Hall Hall
  FC Lustenau FC Lustenau 3:0 SK Rum Rum
  FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II 5:0 USK Anif USK Anif
matchday 30 EPSV Gmünd EPSV Gmünd 1:1 FC Tulln Tulln
  Sturm 19 FC Sturm 19 St. Pölten 5:6 SV Gablitz Gablitz
  Wr. Neustadt 1. Wiener Neustädter SC 1:1 1. SV Wiener Neudorf Wr. Neudorf
  St. Peter/Au UFC St. Peter/Au 1:2 Kremser SC Kremser SC
  Wienerwald SV Wienerwald 0:2 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  Schrems ASV Schrems 0:3 SC Retz SC Retz
  Langenrohr SV Langenrohr 0:1 SC Zwettl Zwettl
  SV Oberndorf SV Oberndorf 5:3 SV Hundsheim Hundsheim
matchday 29 Schwaz SC Schwaz 4:0 SV Kirchbichl Kirchbichl
  SV Innsbruck SV Innsbruck 1:2 FC Kitzbühel Kitzbühel
  Imst SC Imst 3:0 FC Vomp Vomp
  SK Jenbach SK Jenbach 1:5 FC Steinach FC Steinach
  Telfs SV Telfs 2:2 SV Kematen Kematen
  FC Vils FC Vils 3:0 SV Thiersee SV Thiersee
  Götzens SV Götzens 3:1 Innsbrucker SK Innsbrucker SK
  Fügen SV Fügen 2:2 SV Axams Axams
Semi-Finals Quelle Fürth SG Quelle Fürth 3:5 on pens SpVgg Landshut SpVgg Landshut
matchday 30 Leobersdorf ASC Leobersdorf 0:2 SC Ortmann SC Ortmann
  Leopoldsdorf SC Leopoldsdorf/Mfd. 1:1 SV Leobendorf Leobendorf
  Aspang SC Aspang 4:0 ASV Hohenau Hohenau
  Obergänsernd. TSU Obergänserndorf 2:3 ASK Oberwaltersdorf Oberwaltersdorf
  Marienthal ASK Marienthal 1:1 SV Zistersdorf Zistersdorf
  Casino Baden Casino Baden AC 1:1 ASK Bad Vöslau Bad Vöslau
  Vösendorf ASV Vösendorf 5:4 FC Admira Wacker Mödling II FC Admira II
Quarter-Finals 1st leg Karlsruhe U19 Karlsruher SC U19 0:2 Reinickendorfer Füchse U19 Füchse U19
  K'lautern U19 1.FC Kaiserslautern U19 2:1 Hertha BSC U19 Hertha BSC U19
  Stuttgart U19 VfB Stuttgart U19 2:1 Bayer 04 Leverkusen U19 Leverkusen U19
matchday 21 Eintracht Trier SV Eintracht Trier 05 3:0 Bayer 04 Leverkusen II Leverkusen II

Select date

Player birthdays

Coach birthdays