For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 16, 2020

Matchday 11 QD Huanghai Qingdao Huanghai 0:3 Chongqing Dangdai Lifan CQ Dangdai Lif.
  TJ Teda Tianjin Teda 1:1 Shijiazhuang Ever Bright SJZ Ever Bright
Matchday 2 HLJ Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 1:1 Sichuan Jiuniu SC Jiuniu
  ZJ E. Greentown Zhejiang Energy Greentown 4:0 Jiangxi Liansheng JX Liansheng
  CD Better City Chengdu Better City 1:0 Beijing BSU BJ BSU
  BJ Renhe Beijing Renhe 1:0 Suzhou Dongwu SZ Dongwu
  LN SY Urban Liaoning Shenyang Urban 1:1 Shaanxi Chang'an Athletic SX Chang'an At.
  KS FC Kunshan FC 0:0 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
Third Round Omonia Nikosia Omonia Nicosia 5:3 on pens Red Star Belgrade Red Star
  M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 1:0 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Qarabag Agdam Qarabağ Ağdam 5:6 on pens Molde FK Molde
  FC Midtjylland FC Midtjylland 3:0 BSC Young Boys BSC Young Boys
Second Round Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 0:5 Willem II Tilburg Willem II
  Hammarby Hammarby IF 0:3 Lech Poznan Lech Poznan
  B36 Tórshavn B36 Tórshavn 7:6 on pens The New Saints FC The New Saints
Matchday 1 Paris SG Paris Saint-Germain 1:0 FC Metz FC Metz
4th round 1st leg Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 2:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
Matchday 2 Ufa II FK Ufa II 0:2 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 4:0 Ural Ekaterinburg II Ural II
  Khimki II FK Khimki II 0:3 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Spartak II Spartak Moskow II 4:1 FK Rostov II Rostov II
  Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Akademia 0:4 Master-Saturn Egorjevsk Master-Saturn
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 3:0 Strogino Moskau II Strogino II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 1:0 FK Tambov II FK Tambov II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 3:0 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 0:2 Chertanovo Moskau II Chertanovo II
  FK Sochi II FK Sochi II 0:0 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
Group D Binacional Deportivo Binacional 0:1 LDU Quito LDU Quito
Group E Internacional Sport Club Internacional 4:3 CD América de Cali CD América
Group F Estudiantes Estudiantes de Mérida 3:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
Group G Santos FC Santos FC 0:0 Olimpia Asunción Olimpia
Matchday 3 St. Mirren St. Mirren FC 1:2 Celtic FC Celtic
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:2 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
Matchday 14 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 6:0 Myllykosken Pallo -47 MYPA
  FF Jaro FF Jaro 4:2 Ekenäs IF Ekenäs IF
  VPS Vaasan Palloseura 1:2 AC Oulu AC Oulu
  MuSa Musan Salama 3:2 SJK Seinäjoki II SJK II
  FC KTP FC KTP 4:0 IF Gnistan IF Gnistan
  AC Kajaani AC Kajaani 0:0 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
Matchday 1 SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 4:2 VfL Rhede VfL Rhede
Matchday 5 Berliner SC Berliner SC 5:30 PM Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
  Füchse Berlin Reinickendorfer Füchse 5:30 PM 1.FC Novi Pazar 95 1.FC Novi Pazar
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 6:30 PM SV Sparta Lichtenberg SV Sparta
  SCC Berlin SC Charlottenburg 6:30 PM TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Fort. Biesdorf VfB Fortuna Biesdorf 6:30 PM Hilalspor Berlin Hilalspor
Matchday 6 FC Holzhausen FC Holzhausen 2:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 0:0 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 6:0 TSV Crailsheim TSV Crailsheim
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:3 TSV Essingen TSV Essingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 0:1 TSV Berg TSV Berg
  Friedrichshafen VfB Friedrichshafen 0:4 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 1:0 SV Fellbach SV Fellbach
  Heimerdingen TSV Heimerdingen 3:6 TSG Tübingen TSG Tübingen
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 1:2 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
Matchday 3 SV Bauerbach SV Bauerbach 3:1 FC Ederbergland FC Ederbergland
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach 2:2 SSV Langenaubach Langenaubach
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen 6:4 Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  FV Breidenbach FV Breidenbach 0:0 SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim 5:2 RSV Weyer RSV Weyer
  FC Cleeberg FC Cleeberg 2:4 Germania Schwanheim G. Schwanheim
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 0:3 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  FSV Thalau FSV Thalau 1:1 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  SG Bad Soden SG Bad Soden 3:0 TSG Sandershausen Sandershausen
  Gudensberg FSG Eintracht Gudensberg 0:1 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  SSV Sand SSV Sand 2:1 SG Johannesberg SG Johannesberg
  Lichtenauer FV Lichtenauer FV 0:1 SC Willingen SC Willingen
  FC Körle FC Körle 3:3 SG Hombressen/​Udenhausen SG Hombressen
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 4:1 SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 3:3 SpVgg Oberrad 05 SpVgg Oberrad 05
  SV Münster SV 1919 Münster 2:3 SV der Bosnier Frankfurt SV der Bosnier
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 3:1 SpVgg Neu-Isenburg Neu-Isenburg
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 5:2 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
  Pars N-Isenburg SV Pars Neu-Isenburg 5:2 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 1:4 SV Unter-Flockenbach Unter-Flockenb.
  JSK Rodgau JSK Rodgau 1:1 SG Dersim/VfR Rüsselsheim SG Dersim/VfR
Third Round Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 1:6 FSV Union Fürstenwalde U. Fürstenwalde
Matchday 12 Sagan Tosu Sagan Tosu 0:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
Matchday 24 FC Tokyo FC Tokyo 2:3 Oita Trinita Oita Trinita
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 3:0 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
Matchday 25 Vissel Kobe Vissel Kobe 0:1 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 9 Omiya Ardija Omiya Ardija 0:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
First Round ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 2:1 Sapporo University Sapporo Univ.
  tonan Maebashi tonan Maebashi 2:3 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  K'zawa Seiryo U Kanazawa Seiryo University 1:2 Toyama Shinjo Club Toyama Shinjo
  Ococias Kyoto Ococias Kyoto 0:1 Nara Club Nara Club
  Iwaki FC Iwaki FC 4:0 Oyama SC (Tsuruoka) Oyama SC
  Musashino City Tokyo Musashino City 8:7 on pens Tochigi City Tochigi City
  N.I.F.S. Kanoya National Institute of Fitness and Sports Kanoya 1:0 Okinawa SV Okinawa SV
  Cen.Cuo. Harima Cento Cuore Harima 3:5 on pens MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  Sony Sendai Sony Sendai 3:0 Saruta Industries FC Saruta FC
  Yonago Genki Yonago Genki 0:5 Matsue City Matsue City
  Tsukuba Univ. Tsukuba University 2:0 Tokyo International University Tokyo Int Univ.
  K'moto Teachers Kumamoto Teachers SC 1:3 on pens Fukuoka University Fukuoka Univ.
  Toin Univ. Toin University of Yokohama 4:2 Yamanashi Gakuin University Pegasus YGU Pegasus
  EV Intl Fukuoka EV Internacional Fukuoka 0:4 MD Nagasaki MD Nagasaki
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 3:2 Suzuka Point Getters Suzuka PG
  Verspah Oita Verspah Oita 7:6 on pens Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
Matchday 10 Thór Thór Akureyri 1:0 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
  Thróttur Thróttur Reykjavík 1:2 UMF Afturelding Afturelding
Matchday 5 Tepatitlán Tepatitlán FC 2:0 Venados FC Yucatán Venados FC
  Cancún FC Cancún FC 1:1 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
  Atlante CF Atlante 1:0 Cimarrones de Sonora Cimarrones
Second Round Viktoriya M. Viktoriya Mykolaivka 8:7 on pens Dinaz Vyshgorod Dinaz Vyshgorod
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:0 Chornomorets Odessa Chornomorets
  FK Uzhgorod  FK Uzhgorod 0:1 Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Nyva Vinnytsya FK Nyva Vinnytsya 6:5 on pens Krystal Kherson Krystal Kherson
  Kryvbas Kryvbas Kryvyi Rig 4:1 SK Tavriya Simferopol SK Tavriya
  Volyn Lutsk Volyn Lutsk 0:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  FK Obolon FK Obolon Kyiv 0:1 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
  VPK-Agro VPK-Agro Magdalynivka 6:4 on pens Kremin Kremenchuk Kremin
  Alyans Alyans Lypova Dolyna 0:3 NK Veres Rivne Veres Rivne
Matchday 4 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 1:3 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 27 El Gouna El Gouna FC 1:2 Smouha SC Smouha
  Wadi Degla Wadi Degla FC 0:2 Pyramids FC Pyramids FC
Matchday 23 Ittihad Tanger Ittihad Tanger 1:1 FAR Rabat FAR Rabat
  Wydad AC Wydad Casablanca 3:0 Raja de Beni Mellal Beni Mellal
Quarter-Finals EGS Gafsa EGS Gafsa 2:3 US Monastir US Monastir
  US Tataouine US Tataouine 2:5 on pens CS Chebba CS Chebba
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 0:1 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
  Kalaa Sport Kalaa Sport 1:2 Esperance Tunis Esperance
Matchday 21 Busan IPark Busan IPark 1:2 Gangwon FC Gangwon FC
  Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 0:0 Pohang Steelers Pohang Steelers
  Incheon Utd. Incheon United 1:0 FC Seoul FC Seoul
  Daegu FC Daegu FC 3:2 Seongnam FC Seongnam FC
Matchday 7 NK Dob NK Roltek Dob 5:0 NK Brda NK Brda
  NK Dekani NK Dekani 1:2 NK Triglav Kranj NK Triglav
  Beltinci ND Beltinci 3:1 NK Krsko NK Krsko
  NK Bilje Vitanest Bilje 0:0 ND Primorje ND Primorje
  NK Radomlje NK Radomlje 2:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 0:10 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Krka NK Krka 5:3 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:1 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
Second Round Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 1:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  MFK Vyskov MFK Vyskov 0:3 1.FC Slovácko Slovácko
  FC Hlucin FC Hlucin 0:3 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Slovan Velvary Slovan Velvary 0:2 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Cesky Brod SK Cesky Brod 0:3 FK Chlumec nad Cidlinou Chlumec n/Cidl.
  Sokol Hostoun Sokol Hostoun 0:1 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 2:0 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
  Vysoké Mýto SK Vysoké Mýto 1:2 FK Prepere FK Prepere
  Motorlet Prague FK Motorlet Prague 0:3 MFK Chrudim Chrudim
  Petrkovice FC Odra Petrkovice 0:3 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Aritma Praha Aritma Praha 0:3 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Unie Hlubina TJ Unie Hlubina 0:6 MFK Karvina MFK Karvina
  Povltavska FA Povltavska FA 0:3 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
  Velke Mezirici FC Velke Mezirici 0:3 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  Rosice FC Slovan Rosice 0:3 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Loko Vltavin Loko Vltavin 0:3 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 0:3 SK Lisen SK Lisen
  Frenstat p. R. SK Beskyd Frenstat pod Radhostem 0:4 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Sokol Srbice Sokol Srbice 0:3 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
Matchday 13 LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II 3:2 Las Vegas Lights FC Las Vegas
First Round Gurten Union Gurten 1:3 SCR Altach SCR Altach
Group 1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 0:3 Ural Yekaterinburg Ural
Group 10 Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:2 PFK  Tambov Tambov
Group 2 Rodina Moscow Rodina Moscow 1:5 Spartak Moscow Spartak Moscow
Group 4 Leningradets FK Leningradets 0:1 FK Ufa Ufa
Group 8 Zvezda Perm Zvezda Perm 0:1 FC Sochi Sochi
group 9 Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 2:4 Rubin Kazan Rubin Kazan
Matchday 8 Rentistas CA Rentistas 2:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Matchday 22 FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 4:1 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
Second Round JK Volta Pohja-Tallinna JK Volta 4:0 FC Järva-Jaani FC Järva-Jaani
Third Round FC Kose FC Kose 0:8 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 6 Khon Kaen Utd. Khon Kaen United - Uthai Thani FC Uthai Thani FC
  Chiangmai FC Chiangmai FC 1:1 Navy FC Navy FC
  Kasetsart FC Kasetsart FC 3:3 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 0:1 Thai Union Samut Sakhon FC Samut Sakhon FC
  Nongbua FC Nongbua Pitchaya FC 1:1 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
  Nakhonpathom Nakhonpathom United 1:2 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Ranong Utd. Grand Andaman Ranong United 2:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Phrae Utd. Phrae United 3:0 Lampang FC Lampang FC
  Udon Thani FC Udon Thani FC 2:0 MOF Customs United Customs Utd.
Matchday 11 CD Palestino CD Palestino 2:0 Club Deportes Iquique CD Iquique
Second Round
West Brom West Bromwich Albion 3:0 Harrogate Town Harrogate Town
  Ipswich Ipswich Town 0:1 Fulham FC Fulham
  Leeds Leeds United 9:10 on pens Hull City Hull City
  Bristol City Bristol City 4:0 Northampton Town Northampton
 
Southampton Southampton FC 0:2 Brentford FC Brentford
 
Everton Everton FC 3:0 Salford City Salford
Matchday 2 M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 3:2 on pens FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Silkeborg IF Silkeborg IF 2:0 Skive IK Skive IK
  Viborg FF Viborg FF 4:2 Kolding IF Kolding IF
  Esbjerg fB Esbjerg fB 1:0 HB Köge HB Köge
Matchday 5 Junak Sinj NK Junak Sinj 0:0 NK Croatia Zmijavci Croat. Zmijavci
  NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 3:1 NK Solin NK Solin
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:1 NK Osijek II NK Osijek II
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 0:0 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 3:0 NK Rudes NK Rudes
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 1:1 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 1:2 HNK Orijent Rijeka NK Orijent 1919
Matchday 2 Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:2 Radomiak Radom Radomiak
  Widzew Lodz Widzew Lodz 0:2 LKS Lodz LKS Lodz
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 0:1 Odra Opole Odra Opole
Matchday 3 Pomorzanin Pomorzanin Torun 1:1 Unia Janikowo Unia Janikowo
Matchday 6 Lubin II Zaglebie Lubin II 6:0 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
Matchday 8 KS Wiazownica KS Wiazownica 0:1 Stal Krasnik Stal Krasnik
Matchday 18 Jönköping Jönköpings Södra IF 2:0 Örgryte IS Örgryte
  Halmstad Halmstads BK 4:0 Umeå FC Umeå FC
  Degerfors Degerfors IF 2:1 Dalkurd FF Dalkurd
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 1:2 Akropolis IF Akropolis
  Brage IK Brage 2:1 GAIS Göteborg GAIS
Matchday 6 Tobol Kostanay Tobol Kostanay 0:4 Ordabasy Shymkent Ordabasy
Matchday 1 Akzhayik Akzhayik Uralsk 1:0 SDYuSShOR-8 Nursultan SDYuSShOR-8
Matchday 3 Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 3:2 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
  Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 2:1 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
Matchday 2 OFK Grbalj OFK Grbalj 1:1 FK Bokelj FK Bokelj
Matchday 15 Kokand 1912 FK Kokand 1912 0:2 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
  Mash'al Mash'al Mubarek 1:2 Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
Second Round Namestovo MSK Namestovo 0:7 MSK Zilina MSK Zilina
  MFK Zvolen MFK Zvolen 0:5 FC Nitra FC Nitra
  Spartak Myjava Spartak Myjava 0:2 AS Trencin AS Trencin
Third Round Spisska Bela Slavoj Spisska Bela 2:0 FK Gerlachov FK Gerlachov
  Jacovce Druzstevnik Jacovce 0:4 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  Raca FK Raca Bratislava 0:6 FK Pohronie Pohronie
  Lok. Kosice Lokomotiva Kosice 1:2 Slavia TU Kosice Slavia Kosice
  OSK Besenova OSK Besenova 2:1 MSK Puchov Puchov
  MelciceLieskove FK Melcice-Lieskove 0:3 FC Slovan Galanta Slovan Galanta
  OSK Pavlovce OSK Pavlovce nad Uhom 0:6 Tesla Stropkov Stropkov
  Spis. Podhradie MSK Spisske Podhradie 2:1 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov
  Rimavska Sobota MSK Rimavska Sobota 0:7 FC Kosice FC Kosice
  Slovan Modra Slovan Modra 1:6 KFC Komarno Komarno
  Javornik Javornik Makov 1:2 SKF Sered SKF Sered
  1.MFK Kezmarok 1.MFK Kezmarok 2:1 on pens Partizan Bardejov Bardejov
  Zvoncin Druzstevnik Agropo Zvoncin 1:10 Spartak Trnava Spartak Trnava
  FC Rohoznik FC Rohoznik 6:1 FC Malacky FC Malacky
Matchday 9 Soroksár Soroksár SC 2:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Dorog Dorogi FC 0:0 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE
  Debreceni EAC Debreceni EAC 0:1 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 1:3 Debreceni VSC Debrecen
  Vasas FC Vasas FC 1:1 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  ETO FC Győr ETO FC Győr 0:0 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Pécsi MFC Pécsi MFC 0:1 Budaörsi SC Budaörs
  Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 2:1 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  FC Ajka FC Ajka 1:1 BFC Siófok BFC Siófok
Group 1 HFX Wanderers HFX Wanderers FC 0:5 Pacific FC Pacific FC
Matchday 2 E. Norderstedt Eintracht Norderstedt 0:1 SV Drochtersen/Assel SV Drochtersen
  FC Oberneuland FC Oberneuland 0:1 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
Matchday 3 SC Freiburg II SC Freiburg II 4:0 VfR Aalen VfR Aalen
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 2:2 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 2:0 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  TSG Balingen TSG Balingen 1:0 Bahlinger SC Bahlinger SC
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 2:1 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 3:1 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 0:2 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
  SV Straelen SV Straelen 1:2 Preußen Münster Preußen Münster
  1.FC Köln II 1.FC Köln II 1:1 Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 1:1 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 0:3 Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 0:0 Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
  Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 0:1 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  VfB Homberg VfB Homberg 1:3 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 2:1 Bonner SC Bonner SC
Matchday 4 Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:1 FC Zürich U21 FC Zürich U21
  FC Sion U21 FC Sion U21 0:1 FC Breitenrain FC Breitenrain
Matchday 9
A. Salzburg SV Austria Salzburg 1:3 SV Seekirchen Seekirchen
  Grödig SV Grödig 3:1 SV Wals-Grünau Wals-Grünau
Matchday 6 Bregenz Schwarz-Weiß Bregenz 6:1 Rot-Weiß Rankweil Rankweil
Matchday 4 FC Thalwil FC Thalwil 1:1 USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren
Matchday 5 FC Paradiso FC Paradiso 0:1 FC Tuggen FC Tuggen
Matchday 6 TSV Ilshofen TSV Ilshofen 0:0 1.Göppinger Sportverein 1.Göppinger SV
  FV Ravensburg FV Ravensburg 3:0 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  Freiburger FC Freiburger FC 0:1 FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 3:1 TSG Backnang TSG Backnang
  SGV Freiberg SGV Freiberg 2:0 Neckarsulmer Sport-Union Neckarsulmer SU
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 4:1 FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  Sandhausen II SV Sandhausen II 1:4 SV Linx SV Linx
  Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 4:2 FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 2:2 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
Matchday 3 SV Steinbach SV Steinbach 0:1 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz SG Barockstadt
  Hünfelder SV Hünfelder SV 0:1 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 1:7 SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes 2:3 SV Rot-Weiß Hadamar RW Hadamar
  KSV Baunatal KSV Baunatal 1:3 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 2:1 FSV Fernwald FSV Fernwald
  Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich 2:1 SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
  FC Eddersheim FC Eddersheim 2:1 SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  SV Gonsenheim SV Gonsenheim 2:4 FV Engers 07 FV Engers 07
First Round FC Farvagny FC Farvagny/Ogoz 1:4 FC Piamont FC Piamont
Matchday 2 AKA Austria U18 AKA Austria Wien U18 2:1 AKA Burgenland U18 AKA Bgld. U18
  AKA Austria U16 AKA Austria Wien U16 2:2 AKA Burgenland U16 Burgenland U16
Matchday 7 Liepaja FK Liepaja 3:2 Spartaks Jurmala Spartaks
Matchday 10 Neftchi Neftchi Kochkor-Ata 2:4 FK Alay Osh Alay Osh
  Abdysh-Ata Kant FK Abdysh-Ata Kant 2:0 FK Ilbirs Bishkek Ilbirs Bishkek
  Dordoi Bishkek FK Dordoi Bishkek 8:1 FK Kaganat Kaganat
  Alga Bishkek Alga Bishkek 2:1 FK Kara-Balta Kara-Balta
Matchday 3 AC Horsens U19 AC Horsens U19 1:6 FC Midtjylland U19 Midtjylland U19
Round of 16 TuS Rotenhof TuS Rotenhof 2:6 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Michal Frydrych
    Age: 30 Years  Czech Republic
    Position: Centre-Back
    Market value: 800 thousand €
    Fee: 800 thousand €
    SK Slavia Prague
     
    Wisla Kraków
  • Ondrej Duda
    Age: 25 Years  Slovakia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 7,00 mil. €
    Fee: 7,00 mil. €
    Hertha BSC
     
    1. FC Köln
  • Tete Morente
    Age: 23 Years  Spain
    Position: Left Winger
    Market value: 500 thousand €
    Fee: 500 thousand €
    Málaga CF
     
    Elche CF
  • Kamil Jozwiak
    Age: 22 Years  Poland
    Position: Left Winger
    Market value: 4,00 mil. €
    Fee: 4,30 mil. €
    Lech Poznan
     
    Derby County
  • Darian Males
    Age: 19 Years  Switzerland
    Position: Centre-Forward
    Market value: 2,00 mil. €
    Fee: 2,50 mil. €
    FC Luzern
     
    Inter Milan
  • Daniel Szelagowski
    Age: 18 Years  Poland
    Position: Left Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: 250 thousand €
    Korona Kielce
     
    Rakow Czestochowa
  • Levi García
    Age: 22 Years  Trinidad and Tobago
    Position: Left Winger
    Market value: 3,00 mil. €
    Fee: 2,20 mil. €
    Beitar Jerusalem
     
    AEK Athens
  • Emiliano Martínez
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Goalkeeper
    Market value: 12,00 mil. €
    Fee: 17,40 mil. €
    Arsenal FC
     
    Aston Villa
  • Pervis Estupiñán
    Age: 22 Years  Ecuador
    Position: Left-Back
    Market value: 15,00 mil. €
    Fee: 16,40 mil. €
    Watford FC
     
    Villarreal CF
  • Emin Ghazoini
    Age: 19 Years  Morocco
    Position: Right-Back
    Market value: 150 thousand €
    Fee: 150 thousand €
    Frosinone Primavera
     
    Ascoli Calcio
  • Milan Badelj
    Age: 31 Years  Croatia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 2,00 mil. €
    Fee: Free transfer
    SS Lazio
     
    Genoa CFC
  • Marcelo Weigandt
    Age: 20 Years  Argentina
    Position: Right-Back
    Market value: 1,30 mil. €
    Fee: Loan
    Club Atlético Boca Juniors
     
    Club de Gimnasia y Esgrima La Plata
  • Borja Valero
    Age: 35 Years  Spain
    Position: Central Midfield
    Market value: 1,20 mil. €
    Fee: Free transfer
    Inter Milan
     
    ACF Fiorentina
  • Evandro
    Age: 34 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 1,00 mil. €
    Fee: Free transfer
    Santos FC
     
    Associação Chapecoense de Futebol
  • Ben Zolinski
    Age: 28 Years  Germany
    Position: Centre-Forward
    Market value: 725 thousand €
    Fee: Free transfer
    SC Paderborn 07
     
    FC Erzgebirge Aue
  • Ismail Belkacemi
    Age: 27 Years  Algeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 600 thousand €
    Fee: Free transfer
    CS Constantine
     
    USM Alger
  • Judivan
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Right Winger
    Market value: 475 thousand €
    Fee: Free transfer
    Cruzeiro Esporte Clube
     
    Botafogo Futebol Clube (SP)
  • Steven Taylor
    Age: 34 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Wellington Phoenix
     
    Odisha FC
  • Nzuzi Toko
    Age: 29 Years  DR Congo
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    IFK Göteborg
     
    Würzburger Kickers
  • Rui Costa
    Age: 24 Years  Portugal
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Porto B
     
    Deportivo de La Coruña
  • Henrique
    Age: 29 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 325 thousand €
    Fee: Free transfer
    Boa Esporte Clube (MG)
     
    Municipal Pérez Zeledón
  • Cafu
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Left Winger
    Market value: 325 thousand €
    Fee: Free transfer
    Estoril Praia U23
     
    AA Portuguesa (RJ)
  • Marcelo Lopes
    Age: 26 Years  Portugal
    Position: Left Winger
    Market value: 325 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Eindhoven
     
    FC Voluntari
  • Marcel Büchel
    Age: 29 Years  Liechtenstein
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    SS Juve Stabia
     
    Ascoli Calcio
  • Agustín Verdugo
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Right-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba
     
    Nueva Chicago
  • Hiltinho
    Age: 34 Years  Brazil
    Position: Right Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Sportivo Sergipe (SE)
     
    Sociedade Esportiva Juventude (MA)
  • Matías Escudero
    Age: 31 Years  Argentina
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Patronato
     
    Nueva Chicago
  • Stephen McGinn
    Age: 31 Years  Scotland
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    St. Mirren FC
     
    Hibernian FC
  • Araz Abdullayev
    Age: 28 Years  Azerbaijan
    Position: Right Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Qarabağ Ağdam
     
    Boluspor
  • Alison
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Manaus Futebol Clube
     
    Joinville Esporte Clube (SC)
  • Zakaria Fati
    Age: 28 Years  Morocco
    Position: Left Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Athletic Youssoufia Berrechid
     
    FAR Rabat
  • Maximiliano González
    Age: 26 Years  Argentina
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    CA Alvarado
     
    Club Atlético San Martín (SJ)
  • Minho
    Age: 28 Years  Brazil
    Position: Right Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Ituano Futebol Clube (SP)
     
    Mirassol Futebol Clube (SP)
  • Houssem Louati
    Age: 28 Years  Tunisia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Al-Ansar
     
    Al Riyadh SC
  • Marcellin Koukpo
    Age: 24 Years  Benin
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    CS Hammam-Lif
     
    CR Belouizdad
  • Carlos Cordero
    Age: 23 Years  Spain
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sporting Gijón
     
    Marbella FC
  • Kike Saverio
    Age: 21 Years  Ecuador
    Position: Left Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Barcelona B
     
    CA Osasuna Promesas
  • Aymen Abdennour
    Age: 31 Years  Tunisia
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Kayserispor
     
    Umm Salal SC
  • Vukadin Vukadinovic
    Age: 29 Years  Serbia
    Position: Right Winger
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    MFK Karvina
     
    FK Teplice
  • Claiton
    Age: 36 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    US Cremonese
     
    Calcio Catania
  • Bugra Cagiran
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Left-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Loan
    Yeni Malatyaspor
     
    Samsunspor
  • Lucian Dumitriu
    Age: 27 Years  Romania
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    AFC Hermannstadt
     
    Academica Clinceni
  • Xemi
    Age: 25 Years  Spain
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Lleida Esportiu
     
    UCAM Murcia CF
  • Aly Coulibaly
    Age: 24 Years  France
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Schaffhausen
     
    Real Balompédica Linense
  • Bruno Luiz
    Age: 36 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Unknown
     
    Bonsucesso Futebol Clube (RJ)
  • Aksel Aktas
    Age: 21 Years  Turkey
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Kayserispor
     
    Fatih Karagümrük
  • Élton
    Age: 34 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 225 thousand €
    Fee: Free transfer
    Al-Wahda Mekka
     
    Al-Hamriyah
  • Ilie Damascan
    Age: 24 Years  Moldova
    Position: Left Winger
    Market value: 225 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Petrocub Hîncești
     
    AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • Seth De Witte
    Age: 32 Years  Belgium
    Position: Centre-Back
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    KSC Lokeren
     
    KMSK Deinze
  • Platiny
    Age: 29 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    GD Chaves
     
    Casa Pia AC